Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

+370 46 325 325 info@salna.lt

Sveiko oro reikšmė?

Sveikas oras – būtinas
Yra keletas dalykų, į kuriuos mes reaguojame taip jautriai, kaip į prastą orą. Ir vis dėlto, mes nelabai kreipiame dėmesį į vidaus patalpų oro kokybę. Tai daro poveikį sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Mes įkvepiame 20,000 kartų per dieną, šio proceso metu pasiimdami 12,000 litrų oro. Mūsų kūnui iš šio oro reikia gyvybiškai svarbaus deguonies. Be deguonies, orą sudaro azotas, inertinės dujos ir dalelės.

Oro kokybė yra nustatoma atsižvelgiant į tinkamą drėgnumo, temperatūros bei kiek įmanoma mažesnį kiekį kenksmingų dujų bei dalelių turintį mišinį.

Vidaus patalpų oras yra labiausiai užterštas
90 procentų laiko praleidžiame viduje, kur oras toks prastas, kaip intensyvioje sankryžoje. 10-yje kubinių metrų patalpos oro yra iki 20 mln dalelių. Palyginimui, gatvės oras yra apie 20 kartų mažiau užterštas. JAV Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) vidaus patalpų užterštumą priskiria prie aplinkos, keliančios didžiausią pavojų mūsų sveikatai.


Dalelių kiekis 10-yje kubinių metrų oro

Daleliu_kiekis_10_yje_kubiniu_metru_oro.png

Rezultatas ir gera savijauta
Per sausas ir užterštas oras trukdo pasisavinti deguonį bei apsunkina kvėpavimą. Šiuos nemalonius padarinius pastebime žiemą: gleivėtos nosies membranos ir išdžiūvusi gerklė – daug greičiau peršąlame. Mums peršti gerklę, parausta akys, suskeldėja oda bei lūpos, lūžinėja plaukai. Prie visko dar prisideda blogas miegas, galvos kausmas ir lėtas sveikimas. Ypatingai alergiškiems žmonėms – situacija ne geresnė, nei pavasarį ir vasarą gavus žiedadulkių dozę.