Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

+370 46 325 325 info@salna.lt

Šilumos siurblio (oras-oras) ir oro kondicionieriaus skirtumas

Abi sistemos tipiškai turi 2 blokus: vidinį bloką ir išorinį bloką. Abi sistemos naudoja šaldymo agentą ciklais, kuriuo metu agentas sugeria ir išleidžia šilumą kai jis keliauja iš išorinio ir vidinio bloko. 

Istoriškai, pagrindinis šių sistemų skirtumas buvo, šilumos siurblio galimybė naudoti "atvirkštinį" šaldymo agento ciklą, kuriuo metu, namai yra šildomi vietoj šaldymo. Taigi, sistema naudoja atbulinės eigos vožtuvą, kuris priverčią išorinį ir vidinį modulį apsikeisti vaidmenimis, todėl šiltas oras tiekiamas į jūsų namus ar įmonę, o šaltas išpučiamas į lauką. Šilumos siurblys taip pat turi atitirpinimo ciklą, kuris  įrenginį perjungią į šaldymo režimą ir apsaugo jį nuo užšalimo ypač žemose temperatūrose. 

Tačiau šiais laikais, praktiškai visi oro kondicionieriai turi šildymo režimą. Vienintelis dalykas kuris oro kondicionierių skirią nuo šilumos siurblio, šildymo efektyvumas. Šilumos siurbliai dirba žymiai efektyviau, naudoja mažiau elektros energijos šildant, efektyvyniai šildo žemesnėse temperatūrose. Pvz.:  Mitsubishi SRK/SRC35ZS-S, naudingumo koeficientas šildant (COP):4.