Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

+370 46 325 325 info@salna.lt

Oro sausintuvų absorbcinis veikimo principas

Šis metodas leidžia ištraukti iš oro drėgmę higroskopinių medžiagų dėka. Šis metodas naudojamas absorbciniuose sausintuvuose. Pagrindiniai DanVex absorbcinio sausintuvo elementai yra sukamasis būgnas (rotorius) su pavaros mechanizmu, ventiliatoriumi, šildymo elementu ir filtru.

absorbcija.gif

 

1 – filtras;
2 – drėgnas oras;
3 – rotorius (būgnas);
4 – nusausintas oras;
5 – ventiliatorius;
6 – regeneruojantis oras;
7 – šildytuvas;
8 – karštas regeneruojantis oras;
9 – drėgnas regeneruojantis oras.

Rotorius dažniausiai yra pagamintas iš atitinkamu būdu profiliuoto aliuminio (su ašiniais kapiliarais), kuriuo paviršius yra padengtas higroskopine medžiaga. Ši konstrukcija leidžia žymiai padidinti drėgmės sugėrimo plotą. Rotorius paleidžiamas elektros varikliu per pavarą (dažniausiai juostinę). Rotorius paskirstytas į sausinimo ir regeneravimo sektorius – tokio paskirstymo dėka už rotoriaus užsilaiko nusausintas oras. Sukinėdamasis, būgnas nukreipia sudrėkintą higroskopinę medžiagą į regeneravimo sektorių – ten per rotorių sklinda drėgmę surenkantis karštas oras, kuris po to išmetamas laukan.