Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

+370 46 325 325 info@salna.lt

Kompresorinio oro sausintuvo veikimo principas

Yra keletas oro sausintuvų veikimo principų, populiariausias kompresorinio tipo:

Kompresorinio oro sausintuvo veikimo principas trumpai:

Šiuose sausintuvuose, oras yra įtraukiamas naudojant ventiliatorius. Tada atvėsinamas iki temperatūros žemiau rasojimo (kondensacijos) taško. Toks rezultatas pasiekiamas pasitelkus specialius vėsinimo įtaisus (šalčio garinimo rite, arba dar vadinamas garintuvais), atvėsinančius orą iki žemos temperatūros, kuriai esant iš oro pasišalina drėgmė. Tada oras vėl pašildomas ir, jam pasiekus tinkamus psichometrinius rodiklius (temperatūrą ir santykinį drėgnumą), vėl tiekiamas į kambarį, kurio oras sausinamas. Šis procesas efektyviai veikia esant aukštesnei aplinkos temperatūrai, šaltoje aplinkoje jo efektyvumas krenta.

Šis sausintuvų tipas skiriasi nuo standartiniu kondicionierių tuo, kad garintuvas ir kondensatorius yra įmontuoti tame pačiame oro kelyje. Standartinis oro kondicionierius perkelia šilumos energiją iš kambario dėlto, kad jo kondensatoriaus ritė išsklaido šilumą lauke. Tačiau, dėl to, oro sausintuve visi komponentai yra toje pačioje vietoje, nepašalinama jokia šilumos energija. Vietoj to, sausintuvo panaudota elektros energija lieka patalpoje kaip šilumos energija, taigi iš tiesų patalpa yra pašildoma, taip pat kaip elektrinis šildytuvas kuris naudoja tiek pat elektros energijos.

Be to, jeigu kambaryje yra susikondensaves vanduo, šilumos kiekis kuris buvo panaudotas tam vandeniui išgarinti bus vėl paleistas patalpoje. Sausinimo procese yra pašalinamas vandenuo ir vietoj jo paskleidžiama šilumą. Todėl sausintuvas visada šildys patalpą, netiesiogiai mažins drėgmę ir tiesiogiai mažins drėgmės lygį, sukondensuojant ir pašalinant vandenį.

schema_veikimas.jpg