Kokios oro kondicionieriaus funkcijos?
Be abejo, pagrindinė paskirtis vėsinti patalpos orą. Be to kondicionerius gali atlikti ir kitokias funkcijas.
Gali ŠILDYTI
Paprasti oro kondicionieriai šildymui naudojami, kai lauke yra nuo 10 iki -5 0C temperatūra. Tada tai daryti ekonomiška. Palyginimui galime pateikti pavyzdį: 1kw galios tepalinis šildytuvas skleidžia 1kw šilumos, o oro kondicionierius suvartodamas 1 kw elektros energijos skleis iki 3kw šilumos. Esant žemesnei temperatūrai oro kondicioneriaus naudojimas nebetenka prasmės dėl to, kad nebegalėdamas paimti papildomos šilumos iš aplinkos, jis jau ekonomiškai nebešildys patalpos. Be to, esant žemai aplinkos temperatūrai, kondicionieriaus naudojimas daugelį kartų padidina susidėvėjimą, tirštėja tepalas taip prarasdamas savo savybes ir kt.
Gali SAUSINTI
Kada aplinkos oras oro kondicionieriaus ventiliatoriumi prapučiamas pro šaltą garintuvą, jo paviršiuje kondensuojasi perteklinė drėgmė. Tai naudinga, nes esant pernelyg drėgnam orui sunku kvėpuoti ir karštis pernešamas žymiai sunkiau. Daugelis kondicionierių turi išskirtinę funkciją „sausinimas“. Šiame režime oro temperatūra beveik nesikeičia, o drėgmė mažėja.
Gali VĖDINTI
Tai kai nei šaldoma, nei šildoma, o tik ventiliatoriumi sukuriama patalpos oro cirkuliacija, oras praeidamas pro filtrus yra išvalomas. Tuomet išorinės (esančios lauke) oro kondicionieriaus dalies kompresorius ir ventiliatorius neveikia.
Gali IŠVALYTI orą
Daugelis oro kondicionierių turi įvairiausias filtrų sistemas, bet paprasati jos sudarytos iš kelių filtrų pakopų. Pirmiausiai tai elektrostatiniai filtrai, kurie apsaugo mūsų plaučius ir vidinio įrenginio šilumokaitį nuo dulkių. Jo keisti nereikia, filtras yra plaunamas. Užsiteršus šiam filtrui ir jo neišplovus kondicionieriaus nustoja funkcionuoti. Kita pakopa – filtrai, kurie surenka smulkiausias dulkes, augalų žiedadulkes, kvapus, cigarečių dūmus ir kt. Dažniausiai jie gaminami iš aktyvuotos anglies ir vadinami anglies arba dezoduoruojančiais. Priklausomai nuo eksploatacijos sąlygų juos reikia keisti naujais kartą per 3 -4 mėnesius. Be to, daugelyje šiuolaikinių oro kondicionierių modelių yra dar kitų rūšių filtrų su įvairiomis papildomomis funkcijomis.
Kaip minėjome vis dėlto oro kondicionieriaus pagrindinė funkcija – vėsinti. Kitas funkcijas sėkmingai gali atlikti ir kiti įrenginiai – šildytuvai, valytuvai, ventiliatoriai ir kt.