Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

+370 46 325 325 info@salna.lt

Kas yra „verkiantis" šaldytuvo atitirpinimo principas?

„Verkiantis“ šaldytuvo atitirpinimo principas yra taikomas daugeliui šaldytuvų modelių, bet svarbu pažymėti tai, kad šis principas yra taikomas tik šaldytuvo skyriui, bet ne šaldymo kamerai. Šiuo principu veikiantys šaldytuvai šaldytuvo skyriaus galinėje sienelėje turi įmontuotus garintuvus (per jį yra perteikiamas šaltis) ir apačioje yra nubėgimo lovelis. Kaip jau žinome šaldytuvo dalyje visada yra teigiama temperatūra, todėl įsijungus kompresoriui, paprasčiau tariant šaldytuvui pradėjus dirbti, ant galinės sienelės susifuormuoja šerkšnas. Po tam tikro laiko tarpo kompresorius sustoja ir susiformavęs šerkšnas pradeda tirpti, atsiradę vandens lašeliai nubėga į lovelį, iš kurio patenka į dangtelį esantį ant kompresoriaus. Vėl įsijungus kompresoriui ši drėgmė yra išgarinama.

Bet toks šaldytuvo atitirpinimo principas turi keletą trūkumų. Pirmiausiai tai, kad šis atitirpinimo principas gali būti taikomas tik šaldytuvo skyriui, o šaldymo kamerą tenka tirpdyti rankiniu būdu (išjunginėti, laukti kol ištirps, surinkinėti vandenį). Kitas trūkumas-tai nubėgimo lovelis, kuris praėjus tam tikram laikotrapiui užsikemša arba yra uždengiamas pristatytais produktais, ko pasekoje vanduo patenka ant produktų ir dėl to jie gali pradėti gesti ir t.t.