Kaip oro kondicionierius veikia organizmą?
Oro kondicionieriaus nauda ar žala mūsų organizmui – nuolatinė diskusijų tema. Vieni specialistai teigia, kad karštomis vasaros dienomis tai tarsi atgaiva organizmui, kiti juos laiko potencialiu ligų sukėlėju.
Tačiau daug kas priklauso nuo žmogaus užsigrūdinimo: kuo jis labiau užsigrūdinęs, tuo mažesnę įtaką turi temperatūros svyravimai tarp kondicionuoto ir lauko oro. Žinoma, jei lauke per 30 C° karščio, o kondicionierius orą atvėsina iki 16°, toks kontrastas gali pakenkti net ir didžiausio stipruolio kvėpavimo takams.
Oro kondicionieriumi reikėtų naudotis protingai, išvengiant per didelio temperatūros kontrasto - skirtumas tarp temperatūros lauke ir išorėje neturėtų būti didesnis kaip 5°-7° , kad nepakenktų akių bei kvėpavimo takų gleivinei.
Reikėtų rinktis naujos kartos oro kondicionierius, kurie skleidžia mažesnį triukšmą, mažiau trikdo poilsį ir kuriuose naudojama nekenksminga aplinkai, netoksiška šaldomoji medžiaga R407c. Anksčiau naudota medžiaga R22, pagaminta chloro pagrindu, buvo viena iš ozono sluoksnio ardytojų.