Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Detalesnę informaciją apie naudojamus slapukus bei kaip atsisakyti savo sutikimo, galite rasti čia.

+370 46 325 325 info@salna.lt

Dažniausiai užduodami klausimai

Apie mikroklimatą

Sveiko oro reikšmė?

Sveikas oras – būtinas
Yra keletas dalykų, į kuriuos mes reaguojame taip jautriai, kaip į prastą orą. Ir vis dėlto, mes nelabai kreipiame dėmesį į vidaus patalpų oro kokybę. Tai daro poveikį sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Mes įkvepiame 20,000 kartų per dieną, šio proceso metu pasiimdami 12,000 litrų oro. Mūsų kūnui iš šio oro reikia gyvybiškai svarbaus deguonies. Be deguonies, orą sudaro azotas, inertinės dujos ir dalelės.

Oro kokybė yra nustatoma atsižvelgiant į tinkamą drėgnumo, temperatūros bei kiek įmanoma mažesnį kiekį kenksmingų dujų bei dalelių turintį mišinį.

Vidaus patalpų oras yra labiausiai užterštas
90 procentų laiko praleidžiame viduje, kur oras toks prastas, kaip intensyvioje sankryžoje. 10-yje kubinių metrų patalpos oro yra iki 20 mln dalelių. Palyginimui, gatvės oras yra apie 20 kartų mažiau užterštas. JAV Aplinkos apsaugos agentūra (EPA) vidaus patalpų užterštumą priskiria prie aplinkos, keliančios didžiausią pavojų mūsų sveikatai.


Dalelių kiekis 10-yje kubinių metrų oro

Daleliu_kiekis_10_yje_kubiniu_metru_oro.png

Rezultatas ir gera savijauta
Per sausas ir užterštas oras trukdo pasisavinti deguonį bei apsunkina kvėpavimą. Šiuos nemalonius padarinius pastebime žiemą: gleivėtos nosies membranos ir išdžiūvusi gerklė – daug greičiau peršąlame. Mums peršti gerklę, parausta akys, suskeldėja oda bei lūpos, lūžinėja plaukai. Prie visko dar prisideda blogas miegas, galvos kausmas ir lėtas sveikimas. Ypatingai alergiškiems žmonėms – situacija ne geresnė, nei pavasarį ir vasarą gavus žiedadulkių dozę.

Kada oras yra sveikas?

Kada oras yra sveikas ?
Patalpos drėgnumas tarp 40% ir 60% yra optimalus mūsų sveikatai. Tada ligų sukėlėjai ir dulkių dalelės būna sumažinami iki minimumo.

Švarus oras yra būtinas gerai sveikatai. Oro kokybė yra gerinama dviem pagrindiniais būdais:
1.Gryninant orą, t.y. šalinant žiedadulkes, smulkiąsias daleles ir pavojingas dujas.
2.Drėkinant orą iki optimalaus santykinio drėgnumo.

Užterštumas ir drėgnumas yra glaudžiai susiję. Kuo sausesnis oras, tuo ilgiau jame išlieka bakterijos ir virusai, dulkių (taip pat smulkiosios) dalelės, naminės erkutės, gyvūnų plaukeliai bei alergenai, tokie kaip žiedadulkės. Kita vertus, jei oras per drėgnas, gali pradėti formuotis pelėsis, taip pat žalingas sveikatai.

Santykinis_dregnumas.png

Optimalus oro kokybės gerinimas saugo nuo pernelyg sauso oro neigiamo poveikio, suriša teršiančias daleles bei:
1.Mažina peršalimo galimybę ir gali turėti įtakos greitesniam sveikimui.
2.Lengvina suskeldėjusių lūpų, sausos, perštinčios odos bei paraudusių akių būklę.
3.Padeda išvengti nuovargio, galvos skausmo, dėmesio sukaupimo trūkumo simptomų.

Pagerintas oras teikia naudą ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams ir augalams. Optimizuotas klimatas netgi tinka mediniams baldams, parketo grindims, muzikos instrumentams. Atitinkamai pailgėja jų tarnavimo laikas.

Kokie prietaisai gerina oro kokybę?

Oro kokybės gerinimo prietaisai visiems poreikiams
Namams ar biurui, šeimoms su vaikais ar sportininkams, alergiškiems ar astmą turintiems žmonėms: “BONECO healthy air” siūlo pilną akščiausios kokybės prietaisų liniją, sukurtų Šveicarijoje.

Oro plovėjai
yra idealūs prietaisai naudojimui visus metus. Jie įtraukia užterštą nešvarumais ir žiedadulkėmis orą, išgrynina jį ir išleidžia į patalpą. Rekomenduojamas lergiškiems žmonėms, norintiems valyti bei drėkinti orą tuo pačiu metu.

Oro grynintojai ir hibridai

valo orą įvairių filtrų sistemų pagalba bei drėkina. Naudojami visus metus ir idealiai tinka miesto gyventojams, alergiškiems žmonėms, sportininkams bei žmonėms, vertinantiems sveiką patalpų orą. Pastoviai didėjančio užterštumo laikais, šis prietaisas yra idealus pasirinkimas kiekvieniems namams.

Garų drėkintuvai

verda vandenį ir išleidžia nukalkintus, be bakterijų, drungnus garus į patalpą. Tai patikrintos ir išbandytos oro drėkinimo sistemos, nepriklausomos nuo vandens kokybės ar kietumo. Garų drėkintuvai rekomenduojami šeimoms, turinčioms vaikų ir žmonėms, žiemą netspariems gripui.

Drėkintuvai
itin tinka šildymo sezonui, kai oras labai sausas. Jie efektyviai drėkina dideles erdves, dirba tyliai ir sunaudoja mažai energijos. Juos patartina naudoti ir vasarą, kai oro kondicionavimo sistema išsausina orą.

Garintuvai

Garintuvo padėklas priima vandenį, kol prisipildo. Ventiliatorius traukia sausą kambario oraą per drėgną padėklą ir išleidžia jį puikiai sudrėkintą. Tuo pačiu oras yra išvalomas nuo dulkių ir nešvarumų.

Oro sausintuvai
kontroliuoja oro drėgnumą ir pašalina perteklinę drėgmę. Tai užtikrina apsaugą nuo pelėsio, dėmių bei rūdžių susidarymo.

Kokie yra sveiko oro poveikiai?

  • Padeda jūsų gerovei, dieną ir naktį
  • Mažina virusų ir žiedadulkių kiekį ore
  • Stiprina imuninę sistemą ir mažina alergijos tikimybę jūsų vaikams
  • Padeda atstatyti jėgas po treniruočių
  • Padeda išvengti sausos odos, perštinčios gerklės bei paraudusių akių
  • Sumažina dulkių dalelių kiekį patalpos ore
  • Sukuria gerą klimatą gyvūnams, augalams, mediniams baldams ir muzikos instrumentams

Sveiko oro patarimai

Oro kokybės gerinimo prietaisas padės jus
aprūpinti optimalia oro kokybe.

Kontroliuokite drėgnumo lygį higrometro pagalba.

Reguliariai vėdinkite patalpas 5 – 10 minučių.

Ideali gyvenamų kambarių temperatūra yra
21 °C (70 °F).

Reguliarus oro gerinimo prietaiso valymas
užtikrins nepriekaištingą oro kokybę.

 

Naudinga informacija

Naudinga informacija apie sveiką orą
Kodėl optimaliam drėgnumui nepakanka tik išvėdinti patalpą ar, kaip senais laikais, išdžiaustyti skalbinius?

Kambarių vėdinimas keletą kartų per dieną (taip vadinamas 5 – 10 minučių ventiliavimas) yra svarbus šviežiam deguoniui gauti, bet nepadeda pasiekti optimalaus drėgnumo žiemos metu. Šaltas oras yra sausesnis nei šiltas, taigi, lango atidarymas tik dar labiau išsausina orą.

Net ir gaminant maistą, prausiantis duše ar džiovinant  skalbinius išsiskirianti drėgmė neturi didelės įtakos optimaliam patalpų drėkinimui. Tai efektyvu tik tuo momentu ir net sudaro sąlygas pelėsiui formuotis.

Oro sąlygos šaltuoju ir šiltuoju metų laiku: tik aukštos kokybės oro drėkinimo įrenginys garantuoja pastovų, mediciniškai rekomenduojamą 40% – 60% oro drėgnumą.

Apie šaldytuvus

Kas yra „verkiantis" šaldytuvo atitirpinimo principas?

„Verkiantis“ šaldytuvo atitirpinimo principas yra taikomas daugeliui šaldytuvų modelių, bet svarbu pažymėti tai, kad šis principas yra taikomas tik šaldytuvo skyriui, bet ne šaldymo kamerai. Šiuo principu veikiantys šaldytuvai šaldytuvo skyriaus galinėje sienelėje turi įmontuotus garintuvus (per jį yra perteikiamas šaltis) ir apačioje yra nubėgimo lovelis. Kaip jau žinome šaldytuvo dalyje visada yra teigiama temperatūra, todėl įsijungus kompresoriui, paprasčiau tariant šaldytuvui pradėjus dirbti, ant galinės sienelės susifuormuoja šerkšnas. Po tam tikro laiko tarpo kompresorius sustoja ir susiformavęs šerkšnas pradeda tirpti, atsiradę vandens lašeliai nubėga į lovelį, iš kurio patenka į dangtelį esantį ant kompresoriaus. Vėl įsijungus kompresoriui ši drėgmė yra išgarinama.

Bet toks šaldytuvo atitirpinimo principas turi keletą trūkumų. Pirmiausiai tai, kad šis atitirpinimo principas gali būti taikomas tik šaldytuvo skyriui, o šaldymo kamerą tenka tirpdyti rankiniu būdu (išjunginėti, laukti kol ištirps, surinkinėti vandenį). Kitas trūkumas-tai nubėgimo lovelis, kuris praėjus tam tikram laikotrapiui užsikemša arba yra uždengiamas pristatytais produktais, ko pasekoje vanduo patenka ant produktų ir dėl to jie gali pradėti gesti ir t.t.

Bešerkšnė (NoFrost) šaldymo sistema

“No Frost” išvertus iš anglų kalbos reiškia “Be šerkšno”. Iš fizikos pamokų žinome, kad šerkšnas susidaro sušalus drėgmei ant paviršiaus. Jei sušąla vanduo, susidaro ledas. Šaldytuve laikomas maistas gali skleisti drėgmę – ypač įvairios daržovės. Dėl to ir kuriamos specialios 0 temperatūros talpos daržovėms laikyti, nes tai optimaliausia temperatūra joms išlaikyti šviežioms ilgą laiką ir neužšalti. Atsiradusį šerkšną ir ledą galima išvalyti atitirpdant šaldytuvą. “No-Frost” sistema yra sukurta taip, kad visa drėgmė ventiliatoriaus pagalba ištraukiama iš šaldytuvo. Šalia kompresoriaus yra speciali lėkštė vandeniui kauptis. Ten ištraukta drėgmė yra šiek tiek pašildoma ir susidaro kondensatas. Kadangi kompresorius veikdamas išskiria šilumą, šalia jo esanti vanduo garuoja greičiau. “No-Frost” sistema taupo šaldytovo elektros prietaisų darbo laiką, todėl suvartojama mažiau elektros energijos.

Koks gali būti šaldytuvo valdymas?

Šiuo metu yra gaminami šaldytuvai su elektroniniu ir mechaniniu valdymu.

Mechaninis valdymas. Tai vienas iš paprasčiausių ir populiariausių variantų. Pagrindas yra paprastas termostatas, kurį sukinėdami mes neturime galimybės nustatyti tikslios temperatūros. Vietoj to mes pasirenkame tam tikrus šaldymo lygius pavyzdžiui *, **, *** ir t.t. arba 1, 2, 3, 4, 5. Čia nėra griežtos sąsajos tarp tam tikro lygio ir nustatytos šaldymo temperatūros.

Elektroninis valdymas. Jis duoda galimybę nustatyti tikslią tempertūrą (lapsniais) kurios Jūs norite šaldytuve ir šaldymo kameroje. Toks valdymas dažniausiai yra šaldytuvo priekyje tam tikroje valdymo panelėje:

Elektroninis valdymas

Elektroninis valdymas. Jums taip pat dauguma atvejų leidžia atskirai nustatyti temperatūrą šaldytuve ir šaldymo kameroje. Esant vientisam valdymui temperatūrinis režimas yra pasirenkamas kartu t.y. Jūs negalėsite nustatinėti atskirai ir jeigu norėsite pakeisti šaldytuvo temperatūrą tuo pačiu metu keisis ir šaldymo kameros temperatūra. Todėl atskiras šaldytuvo ir šaldymo kameros temperatūros nustatymas yra žymiai patogesnis.

Kas atsitinka su produktais juos šaldant?

Nedaugelis susimasto apie tai kas atsitinka su produktais juos vėsinant arba sušaldant. Šaldytuvas naudoja tam dvi pagrindines charakteristikas: temperatūra ir drėgmę.

Skirtingiems produktams šie faktoriai turi skirtingą įtaką. Dauguma produktų yra sudaryti iš vandens, todėl juos užšaldant ledo kristalai suardo jų struktūras ir priveda prei daugelio naudingų medžiagų praradimo juos atlaidinant. Bet tuo pačiu yra sustabdomas gyvybinis produktų aktyvumas, kuris ir reikalingas ilgam produkto saugojimui. Panaši situacija vyksta ir šaldant, kai temperatūra nenukrinta žemiau 0 °C (šaldytuve), skirtumas tas, kad gyvybinis produkto aktyvumas yra sustabdomas nevisiškai ir jie sugenda greičiau, ir neprarandamos svarbios maistinės medžiagos.

Šiuolaikinės technologijos siūlo keturis pagrindinius produktų laikymo būdus:

  • Standartinė šaldymo kameros temperatūra yra nuo -12 iki -24 °C
  • Šaldytuvo skyriaus temperatūra apie +6 °C
  • „Nulinė zona” – temperatūra 0 °C
  • „Greitas užšaldymas” – greitas produktų šaldymas

Greitas užšaldymas

Viena svarbiausių šaldiklio funkcijų - greitas užšaldymas. Tai itin naudinga, nes padeda išsaugoti produktų maistinę vertę - leidžia užšaldyti net keliolika kilogramų maisto per 24 valandas. Šaldiklis, turintis tokią funkciją, būna pažymėtas 4 žvaigždutėmis. Paprastai greitajam užšaldymui būna skirta atskira vieta šaldiklyje. Verta atkreipti dėmesį, kokio ji dydžio.

Kuo gi skiriasi greitas užšaldymas nuo įprasto? Greitai produktai užšaldomi esant -24 laipsn. temperatūrai. Jei švieži produktai sudedami į šaldiklį, kur temperatūra yra -18 laips. ir kuris yra pažymėtas 3 žvaigždutėmis, tai šitaip šąlančiuose produktuose susidaro ledo kristalų, lemiančių vertingų medžiagų praradimą atšildant.

Nebe retenybė ir šaldikliai su "No frost" sistema. Pagrindinis šios šaldymo sistemos pranašumas yra tas, kad ant šaldiklio sienų nesikaupia vanduo, nesusidaro nei šerkšnas, nei ledas, todėl jų niekuomet nereikės atitirpinti. Vis dėlto tokie šaldikliai sunaudoja daugiau energijos, nei atitirpinami įprastu būdu.

šaltinis: ve.lt

Koks šaldytuvo veikimo principas?

Šaldytuvo veikimo principas glūdi šaldymo agente (darbinė šaldytuvo medžiaga su virimo temperatūra nuo -15° iki -30°C), tai yra jis cirkuliuoja uždaroje sistemoje, yra užvirinamas iki virimo esant žemam slėgiui ir garuodamas pasisavina šilumą iš šaldomo kūno.

Šaldymo agentas. Pagrindinis šaldymo agentas yra freonas, turintis pačią žemiausią virimo temperatūrą (-150°C) Anksčiau buvo manoma, kad freonas dėl savo sudedamųjų dalių ftoro ir chloro kenkia ozono sluoksniui, bet šiuo metu įdiegta CFC Free technologija, kuri iš freono yra pašalina šiuos kompenentus.

Šaldytuvų ir šaldiklių energijos suvartojimo klasės

Europoje kasmet parduodama apie 18 milijonų šaldymo prietaisų. Pardavimų duomenimis, laikotarpiu 2004 – 2008 m. 58% didžiųjų Europos šalių vartotojų rinkosi A klasės šaldymo prietaisus, 28%  rinkosi A+ ir tik 3% pirko efektyviausius – A++. Nuo 2014 buvo uždrausta pardavinėti A klasės šaldymo įrenginiais.  Šiuo metu efektyviausi rinkoje parduodami šaldymo prietaisai žymimi A+++ energijos klase, kuri buvo įdiegta tik 2011 metais ir tokių efektyvių prietaisų pardavimai 2013 metais siekė tik 4%.

Šaldytuvo „gyvenimo“ – naudojimosi laikas vidutiniškai siekia 8-10 metų. Todėl svarbu atkreipti dėmesį, kad neefektyvaus šaldytuvo sunaudojamos elektros energijos išlaidos yra didesnės nei prietaiso įsigijimo kaina.

Šaldymo įrenginių elektros energijos sąnaudos skiriasi priklausomai nuo produkto kategorijos, energijos efektyvumo klasės. Vidutinis A+ klasės šaldytuvas sunaudoja apie 240 kWh elektros energijos per metus, tuo tarpu A+++ klasės šaldytuvas sunaudoja apie 60% mažiau (apie 150 kWh). Per 15 metų vartotojas, pasirinkęs neefektyvų šaldytuvą, iššvaisto apie 1000-2000 kWh elektros energijos. Šiandien į rinką gali patekti tik tie šaldymo įrenginiai, kurių energijos klasės patenka į A+, A++ ir A+++ klases. Energijos efektyvumas ženkliai pagerėjo nuo to laiko, kuomet buvo pristatytas pirmasis Energijos efektyvumo ženklinimas 1994 metais. Tuomet dauguma šaldymo prietaisų buvo D energetinės klasės. Energijos klasė A+++ buvo įvesta 2011 metais. Prietaisų energijos klasė A+++ lyginant su klase A++ yra apie 30% procentų efektyvesnė. Aukšto efektyvumo A+++ šaldytuvai suvartoja apie 60% mažiau energijos nei A+ šaldytuvai. Energijos efektyvumo vystymasis yra tikra 20 metų sėkmės istorija. Tačiau tobulėti visada yra kur – gamintojams siūloma diegti naujas technologijas, padėsiančias vartotojams sutaupyti dar daugiau.

Patarimai vartotojams:

Rinkdamiesi šaldymo prietaisą, atkreipkite dėmesį į prietaiso klimato klasę – patalpos, kurioje bus statomas šaldymo prietaisas temperatūrą. Priklausomai nuo to, kokios temperatūros patalpoje bus naudojamas šaldymo prietaisas, gali kisti sunaudojamos elektros energijos kiekis. Nestatykite prietaiso šalia šilumos šaltinių (viryklės, indaplovės, radiatorių, saulės šviesos), idealu, jeigu galite statyti šaldytuvą nešildomoje patalpoje. Statydami prietaisą, palikite tarpus tarp prietaiso ir sienos – kondensatoriaus skleidžiama šilumą turi tinkamai pasklisti ir nešildyti prietaiso. 

Rinkdamiesi šaldymo prietaisą įvertinkite jo talpą - vienam asmeniui vidutiniškai reiktų skirti apie 100 litrų šaldymo prietaiso talpos, kiekvienam papildomam asmeniui pridėti apie 50-60 litrų. 

Maisto produktai, dedami į šaldymo prietaisą, turėtų būti bent ja kambario temperatūros – tai vienas pirmųjų taupymo įpročių. Maisto produktus į šaldymo prietaisą dėkite be pakuočių, reklaminių įpakavimų ir pan. – tai taip pat padės sutaupyti, nes šaldymo prietaisas neeikvos energijos pakuotų šaldymui. Talpindami maisto produktus, pasižiūrėkite prietaiso techninėje specifikacijoje, kuri prietaiso vieta yra šalčiausia ir joje talpinkite greičiausiai gendančius produktus. Įprastai šaldytuvo viršuje palaikoma vidutinė temperatūra siekia 7 laipsnius, todėl geriausia ten laikyti sviestą ir sūrio produktus. Šaldytuvo vidurinėse lentynose palaikoma 4-5 laipsnių temperatūra labiausiai tinkama pagamintiems patiekalams, šviežiai žuviai, kasdieniams produktams, pieno produktams. Žemesni šaldytuvo skyriai palaiko apie 3 laipsnių temperatūrą, todėl yra labiausiai tinkami žaliai mėsai ir paruoštų patiekalų laikymui. Žemiausi stalčiai dažniausiai skirti daržovėms ir vaisiams, nes čia temperatūra siekia 8-10 laipsnių.

Stenkite nevarstyti šaldymo prietaiso durų, ir stenkite jas uždaryti per kuo trumpesnį laiką. Išvykdami ilgesniam laikui, išjunkite prietaisą, išvalykite ir palikite praviras dureles. Į šaldymo prietaisą nedėkite skysčių atvirose talpose, nes tai padidina šaldymo prietaiso drėgmės lygį ir daro neigiamą įtaką kondensatoriui. Atkreipkite dėmesį, kokiai temperatūrai nustatytas šaldytuvas ir šaldiklis. Rekomenduojama žemesnė nei 5 laipsnių temperatūra šaldytuvams ir -18 laipsnių temperatūra šaldikliams. Reguliariai išvalykite šaldytuvo vidaus sieneles, ledo sluoksnis, susikaupęs ant sienelių, gali padidinti elektros energijos sąnaudas apie 25%.

Šaldytuvų su šaldikliais viršuje privalumas

Kodėl verta rinktis šaldytuvus su šaldikliais viršuje:

Apskritai kalbant, šaldytuvai su šaldikliais viršuje yra pats efektyviausias šaldytuvo dizaino tipas. Šaldytuvais su šaldikliais viršuje sunaudoja nuo 10 iki 25 % mažiau elektros energijos, nei modeliai su šaldikliais apačioje ar šone (duomenys gauti iš "JAV Energetikos Departamento"). Naudodami mažiau elektros energijos Jūs netik sutaupysite savo pinigus, bet ir padėsite sumažinti aplinkos taršą, mažindami poreikį iškastiniam kurui tokiam kaip akmens anglis ir nafta.

Kodėl šaldytuvai su šaldikliais viršuje naudoja mažiau energijos?

Senamadiškuose šaldytuvuose kompresorius buvo montuojamas įtaiso viršuje. Moderniuose šaldytuvuose, kompresorius montuojamas įrenginio apačioje. Vėsindamas šaldytuvo ir šaldiklio skyrius, kompresorius generuoją šilumą. Jei šaldiklis yra įmontuotas apačioje, jis bus arčiau kompresoriaus, tai leidžia šilumai, išsiskyrusiai kompresoriui dirbant, patektį į šaldiklio skyrių. O tai įrenginį priverčia dirbti didesniu pajėgumu, naudojant daugiau energijos. Šaldiklis įmontuotas įrenginio viršuje, bus žymiai toliau nuo kompresoriaus, o tai padeda įrenginį laikyti vėsų naudojant mažiau pastangų.

Teisingas produktų laikymas šaldiklyje skrynioje

Šaldiklis skrynia duoda Jums papildomos vietos laikyti šaldytą maistą, atlaisvindamas šaldytuvo šaldiklį. Pasinaudokite daugiau suteiktos erdvės ir sutaupykite pinigų apsipirkinedami produktais kai vyksta akcijos, arba dar geriau užšaldykite namuose gamintą maistą. Norint teisingai išnaudoti šaldiklį skrynią, didelius produktus kuriuos naudojate rečiau dėkite į skrynios apačią, o produktus kuriuos vartojate dažniau - skrynios viršų. Kai idedate naujus produktus, senus perkelkite i viršu, tai padės juos sunaudoti prieš jiems sugendant. 

Maisto produktus kurie yra išpakuoti, sudėkite i plastikinius maišelius arba maisto laikymo dėžutes kurias galima šaldyti. Mėsą įvyniokite į specialų šaldiklio popierių ar aliuminio folija. Su markeriu ant įvyniotų produktų irašykite, jų datas ir trumpą aprašymą. 

Kaip jau minėjome, didelius retai naudojamus produktus dėkite į šaldiklio apačią. Laikydami tokius maisto produktus kaip "Antį" ar "Kumpio gabalą" šaldiklio apačioje, ilgiau juos išlaikysite šviežesnius. Šaldiklio apačia pati vėsiausia jo vieta.

Produktus sudėkite eilėmis ir stulpeliais, palikite mažus tarpus tarp produktu, tai padės šaldiklyje, palaikyti geresne oro cirkuliaciją. 

Produktus kuriuos vartojate dažnai, laikykite šaldiklio viršuje. Tai padės juos rasti greitai ir į šaldikli neprieis šilto oro. Šaldiklio viršuje laikykite tokius produktus, kaip pvz.: ledus, iškeptus sušaldytus patiekalus, užšaldytą paruoštą maistą. 

Venkite vienu metu į šaldikli dėtį daug neužšaldyto maisto, tai gali sulėtinti šaldymo procesą ir sugandi maisto produktus. Šaldykite, daugiausia maždaug 1-2 Kg maisto, aplink šaldomus produktus palikite daugiau vietos, tai leis orui cirkuliuoti lengviau ir produktams užšalti greičiau.

Apie oro kondicionierius

Kam reikalingas oro kondicionierius?

Gerą savijautą lemia aplinkos temperatūra, drėgmė ir oro švara. Mokslininkai nustatė, kad blogai vėdinamų patalpų oras yra kenksmingesnis už atmosferos orą. Taip yra todėl, kad patalpoje yra daug taršos šaltinių – aerozolių, buitinių chemikalų, naminių gyvūnų išskyrų ir kt. Be to, patalpų orą teigiamais jonais teršia televizoriai, kompiuteriai, kitos buitinės technikos priemonės.

Patalpų oras tampa grynesnis bei švaresnis dažnai vėdinant. O vėdinti galima ne tik natūraliu, bet ir dirbtiniu būdu – oro kondicionieriais.

Oro kondicionieriumi galima reguliuoti patalpos temperatūrą (optimali patalpos temperatūra žmogui yra 18–25 C°) ir drėgmę atsižvelgiant į poreikius.

Kondicionieriuose būna skirtingi filtrai: pirminio valymo filtras su bakterijų naikinimo priemone ir anglies filtras. Pirminio valymo filtras sulaiko labai smulkias ore esančias daleles, jį galima plauti ir naudoti daug kartų. Anglies filtras naikina nemalonius kvapus – cigarečių dūmų, maisto ir pan.

Šiuolaikiniuose oro kondicionieriuose įrengti dar modernesni filtrai, jungiantys HEPA, elektrostatinio bei anglies filtrų funkcijas. Jie gaminami natūralaus arbatos lapų užpildo pagrindu, todėl veiksmingai naikina bakterijas, esančias aplinkoje. Elektrostatiniai filtrai sulaiko dulkių daleles, augalų dulkes bei gaivina patalpos orą. Aplinka tampa švaresnė.

Šiuolaikiniuose moderniuose namuose, biuruose, konferencijų salėse bei viešbučiuose orui kondicionuoti įrengiamos konvektorių sistemos. Jomis patalpas galima ir vėsinti, ir šildyti. Patalpoms šildyti jos jungiamos prie pastato katilinės ir naudojamos vietoje radiatorių, o patalpoms vėsinti jungiamos prie vandens šaldymo mašinos.

Ar nepakaktų ventiliatoriaus?

Nuomonė, kad įrengus mažą ventiliatorių vonios kambaryje, WC ar virtuvėje bus išspręstos visos vėdinimo problemos, neteisinga. Dažniausiai ventiliatorius nepajėgus išjudinti didesnio oro kiekio. Paprastai vonios kambario durys yra sandarios, ir ventiliatorius, įjungtas besimaudant, dirba tuščiai: oras negali patekti vidun, kad galėtų būti ištrauktas. Trauka pagerėja tik pravėrus duris. Blogai vėdinant minėtas patalpas drėgsta sienos, kaupiasi pelėsis. Taigi pavieniai ventiliatoriai mažai veiksmingi.

Kaip oro kondicionierius veikia organizmą?

Oro kondicionieriaus nauda ar žala mūsų organizmui – nuolatinė diskusijų tema. Vieni specialistai teigia, kad karštomis vasaros dienomis tai tarsi atgaiva organizmui, kiti juos laiko potencialiu ligų sukėlėju.

Tačiau daug kas priklauso nuo žmogaus užsigrūdinimo: kuo jis labiau užsigrūdinęs, tuo mažesnę įtaką turi temperatūros svyravimai tarp kondicionuoto ir lauko oro. Žinoma, jei lauke per 30 C° karščio, o kondicionierius orą atvėsina iki 16°, toks kontrastas gali pakenkti net ir didžiausio stipruolio kvėpavimo takams.

Oro kondicionieriumi reikėtų naudotis protingai, išvengiant per didelio temperatūros kontrasto - skirtumas tarp temperatūros lauke ir išorėje neturėtų būti didesnis kaip 5°-7° , kad nepakenktų akių bei kvėpavimo takų gleivinei.

Reikėtų rinktis naujos kartos oro kondicionierius, kurie skleidžia mažesnį triukšmą, mažiau trikdo poilsį ir kuriuose naudojama nekenksminga aplinkai, netoksiška šaldomoji medžiaga R407c. Anksčiau naudota medžiaga R22, pagaminta chloro pagrindu, buvo viena iš ozono sluoksnio ardytojų.

Ką dar reikėtų žinoti apie oro kondicionierius?

Oro kondicionieriai būna įvairių tipų: montuojami į langus, prie lubų, palubės-sienų, sieniniai, kanaliniai, pastatomi, mobilūs, didelio galingumo, konvektoriniai ir kt.

Reikėtų žinoti, kad oro kondicionierius yra vasaros sezonui skirtas įrengimas, išskyrus tuos atvejus, jei jame sumontuotas „žiemos modulis“. Paprastai būna nurodyta, kokiai temperatūrai esant jį galima eksploatuoti.

Kad oro kondicionierius tarnautų patikimai ir ilgai, reikia reguliariai papildyti šaldomosios medžiagos kiekį, išvalyti dulkes ir kitus nešvarumus iš vidinio ir išorinio įrenginio blokų, kondensato vamzdelio, patikrinti elektrinę įrenginio dalį ir darbo režimus. Tokį aptarnavimą reikėtų atlikti kiekvieno sezono pradžioje – pavasarį.

Ar yra kokios nors oro kondicionieriaus eksplotacijos taisyklės?


Oro kondicionieriaus tarnavimo laikas 7 -12 m., kad jis tvarkingai dirbtų šį laikotarpį, reikalinga:

  • Valyti vidinio bloko filtrus ne rečiau kaip kas dvi savaites.
  • Jei kondicionierius funkcionuoja ne normaliai (iš vidinio bloko laša vanduo, variniai vamzdeliai apaugo šerkšno „kailiniais“, pablogėjo oro vėsinimas patalpoje, atsirado treškėjimas ir kiti pašaliniai garsai) būtina kondicionierių išjungti ir pagalbos kreiptis į serviso tarnybą (tel. 8 46 325 325)
  • Ne rečiau kaip kartą per metus atlikti profilaktinius darbus: patikrinti slėgį sistemoje, papildyti šaldymo agento, išvalyti vidinius ir išorinius blokus, patikrinti kondicionieriaus darbą visuose režimuose. Tai geriausia atlikti prieš sezono pradžią – sausio – kovo mėnesiais. Tam reikia suderinti aptarnavimo sutartį. Šis aptarnavimas mokamas. Nesudarius techninio aptarnavimo sutarties įrenginio garantija vieni metai.

Techninio profilaktinio aptarnavimo metu atliekami sekantys darbai:

  • Vidinio ir išorinio blokų bei vamzdyno apžiūra ir išvalymas.
  • Oro kondicionieriaus patikrinimas visuose režimuose.
  • Drenažo surinkimo padėklo, drenažo vamzdžio ir vidinio bloko filtrų išvalymas.
  • Šaltnešio sistemos spaudimo patikrinimas ir esant būtinybei – jo pildymas.
  • Elektros įtampos, elektros srovės ir elektros instaliacijos patikrinimas.
  • Kondicionieriaus elktros jungčių apžiūra.
  • Kondicionieriaus vidinio ir išorinio bloko tvirtinimų patikrinimas.
  • Eksploatuoti kondicionierių tik esant techniniuose duomenyse nurodytoms temperatūroms.

Kokios oro kondicionieriaus funkcijos?

Be abejo, pagrindinė paskirtis vėsinti patalpos orą. Be to kondicionerius gali atlikti ir kitokias funkcijas.

Gali ŠILDYTI

Paprasti oro kondicionieriai šildymui naudojami, kai lauke yra nuo 10 iki -5 0C temperatūra. Tada tai daryti ekonomiška. Palyginimui galime pateikti pavyzdį: 1kw galios tepalinis šildytuvas skleidžia 1kw šilumos, o oro kondicionierius suvartodamas 1 kw elektros energijos skleis iki 3kw šilumos. Esant žemesnei temperatūrai oro kondicioneriaus naudojimas nebetenka prasmės dėl to, kad nebegalėdamas paimti papildomos šilumos iš aplinkos, jis jau ekonomiškai nebešildys patalpos. Be to, esant žemai aplinkos temperatūrai, kondicionieriaus naudojimas daugelį kartų padidina susidėvėjimą, tirštėja tepalas taip prarasdamas savo savybes ir kt.

Gali SAUSINTI

Kada aplinkos oras oro kondicionieriaus ventiliatoriumi prapučiamas pro šaltą garintuvą, jo paviršiuje kondensuojasi perteklinė drėgmė. Tai naudinga, nes esant pernelyg drėgnam orui sunku kvėpuoti ir karštis pernešamas žymiai sunkiau. Daugelis kondicionierių turi išskirtinę funkciją „sausinimas“. Šiame režime oro temperatūra beveik nesikeičia, o drėgmė mažėja.

Gali VĖDINTI

Tai kai nei šaldoma, nei šildoma, o tik ventiliatoriumi sukuriama patalpos oro cirkuliacija, oras praeidamas pro filtrus yra išvalomas. Tuomet išorinės (esančios lauke) oro kondicionieriaus dalies kompresorius ir ventiliatorius neveikia.

Gali IŠVALYTI orą

Daugelis oro kondicionierių turi įvairiausias filtrų sistemas, bet paprasati jos sudarytos iš kelių filtrų pakopų. Pirmiausiai tai elektrostatiniai filtrai, kurie apsaugo mūsų plaučius ir vidinio įrenginio šilumokaitį nuo dulkių. Jo keisti nereikia, filtras yra plaunamas. Užsiteršus šiam filtrui ir jo neišplovus kondicionieriaus nustoja funkcionuoti. Kita pakopa – filtrai, kurie surenka smulkiausias dulkes, augalų žiedadulkes, kvapus, cigarečių dūmus ir kt. Dažniausiai jie gaminami iš aktyvuotos anglies ir vadinami anglies arba dezoduoruojančiais. Priklausomai nuo eksploatacijos sąlygų juos reikia keisti naujais kartą per 3 -4 mėnesius. Be to, daugelyje šiuolaikinių oro kondicionierių modelių yra dar kitų rūšių filtrų su įvairiomis papildomomis funkcijomis.

Kaip minėjome vis dėlto oro kondicionieriaus pagrindinė funkcija – vėsinti. Kitas funkcijas sėkmingai gali atlikti ir kiti įrenginiai – šildytuvai, valytuvai, ventiliatoriai ir kt.

Kokie gali būti oro kondicionierių tipai?

MONTUOJAMI Į LANGĄ

Montuojamas į langąŠie oro kondicionieriai pigiausi. Montuojami lange arba sienos angoje. Priekinė dalis yra patalpos viduje, kita dalis-lauke. Gali tiekti nedidelį šviežio oro kiekį iš lauko. Gaminami su mechaniniu valdymu arba belaidžiu valdymo kontrolės pultu. Gali tik šaldyti arba šaldyt ir šildyti. Oro kondicionierių korpusai pagaminti iš specialaus antikorozinio metalo. Priekinės grotelės lengvai nuimamos valyti.

MONTUOJAMI ANT SIENŲ SPLIT TIPO IR KONSOLINIAI LUBINIAI

Montuojamas ant sienosŠie oro kondicionieriai sudaryti iš dviejų blokų:vidinio ir išorinio. Vidinis-kuriame yra garintuvas, ventiliatorius, valdymo blokas ir filtrai, montuojamos patalpos viduje. Ventiliatorius įtraukia patalpos orą per filtrus, išvalo jį, dezodoruoja ir išpučia pro šaldymo gyvatuką jau atvėsintą atgal į patalpą.

Išorinis-montuojamas lauke arba gerai ventiliuojamoje patalpoje. Jame yra agregatai, atiduodantys į išorę iš patalpos išvestą šilumą-kondensatorius ir kompresorius. Išorinis blokas gali būti montuojamas ant specialių atramų ant sienos, stogo ar kitoje patogioje vietoje.

Montuojamas ane sienosAbu blokai sujngti izoliuotais variniais vamzdžiais, kuriais teka šaldymo agentas. Valdymas – belaidžiu valdymo kontrolės pultu. Šie kondicionieriai gali būti tik su šaldymo funkcija arba šaldyti-šildyti. Šildoma tuo pačiu šaldymo agregatu, kuris gali dirbti ir kaip šiluminis siurblys.

Kelioms patalpoms vėsinti gaminami labai patogūs šiam tikslui „Multisplit“ sistemos kondicionieriai. Sistemą sudaro du ar daugiau vidiniai ir vienas išorinis blokas, kurie yra sujungti variniais vamzdeliais. Geras pasirinkimas, kai nėra pakankamai vietos papildomam išoriniam blokui patalpinti.

KASETINIAI

Kasetinis oro kondicionieriusKasetiniai dailaus dizaino oro kondicionieriai skirti didesnėms komecinėms ar pramoninėms patalpoms vėsinti. Montuojami į lubas, oro srautą tolygiai gali paskirstyti trimis-keturiomis kryptimis.

KANALINIAI

Kanalinis kondicionieriusOro kondicionieriai paprastai kabinami po pakabinamomis lubomis ir orą ortakiais paskirsto patalpoje. Jų korpusai atsparūs korozijai, pagaminti iš galvanizuoto plieno. Labai paprastai instaliuojami ir gerai prieinami remontuoti.

MOBILŪS ORO KONDICIONIERIAI

Mobilus oro kondicionieriusPastatomi, paprastai su ratukais kondicionieriai yra patogūs nedidelėje patalpoje ar biure. Montavimo būdas: prijungtas ortakis išvedamas į lauką.

STOGINIAI ORO KONDICIONIERIAI

Stoginis oro kondicionieriusStoginis kondicionierius pristato yra vieno bloko šaldymo įrenginys.Paruoštas, nustatytas kondicionierius tiekia šviežio ir recirkuluoto oro mišinį, kuris paduodamas išcentrinių ventiliatorių pagalba į ortakius, kurie paskirsto orą po patalpą.Stoginiai kondicionieriai statomi ant stogo. Dažniausiai jie naudojami kondicionavimui ir vėdinimui dideliuose supermarketuose, sporto klubuose, konferenciju salėse. Stoginio kondicionieriaus savybės: platus galingumos spektras - nuo 8 iki 140 kW šaldymo ir šildymo, oro srautas nuo 1500 iki 25000 м3/h.Kompaktiskas. Patikimas ir ekonomiskas. Žemas trukšmo lygis.

Kuo skiriasi vėdinimas ir kondicionavimas?

Vėdinims

Vėdinimas – tai oro judėjimas ratu. Sistema paima orą, esantį patalpose jo nekeisdama (t.y. jei jis šiltas, vėdinimo sistema jo neatšaldys), įmaišo gryno oro iš lauko (jį pašildydama jei oro temperatūra žemesnė nei vidaus) ir sumaišytą gaivų orą cirkuliuoja atgal į patalpas. Vėdinimo sistemos naudojamos pramonėje norint pašalinti kenksmingus elementus ar nepageidaujamus kvapus.

Kondicionavimas

Kondicionavimas – tai oro cirkuliavimas jį atvėsinant. Kondicionavimo sistemą sudaro vėdinimo ir šaldymo/šildymo įrenginys, kuris ima orą iš patalpų, jį atvėsina ar pašildo ir grąžina atgal į patalpas. Kondicionavimo sistemos įrengiamos biuruose ir kituose objektuose, kuriuose svarbu grynas ir tinkamos temperatūros oras. Šiais laikais kondicionavimo sistema – beveik privaloma prekybinio ar pramoninio objekto dalis, užtikrinanti darbuotojų ir klientų komfortą.

Oro kondicionieriaus montavimas

Oro kondicionieriaus pasirinkimas:

Renkantis oro kondicionierių svarbu pasirinkti tinkamą ir Jūsų poreikius atitinkančią įrangą, todėl siūlome Jums nemokamą oro kondicionieriaus parinkimo paslaugą – susiekite su mumis telefonu arba el. paštu ir specialistas nemokamai (Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse) atvyks į Jūsų patalpas ir padės tiksliai nustatyti kokio tipo ir galingumo oro kondicionieriaus Jums reiktų, kur geriausiai būtų jį montuoti ir t.t. Taip bus atsakyta į daug Jums aktualių klausimų apie oro kondicionierių Jūsų patalpose.

 

Oro kondicionieriaus montavimas:

Informuojame, kad rinkdamiesi stacionarų oro kondicionierių, prieš jį naudojant, reikės jį susimontuoti Jūsų pageidaujamoje patalpoje. Visi stacionarūs oro kondicionieriai yra parduodami  be papildomų montavimo medžiagų: varinių vamzdelių jungiančių vidinį ir išorinį bloką, kronšteinų ir t.t.

Kondicionieriaus montavimą patikėjus mūsų įmonės profesionaliems montuotojams darbai bus atlikti techniškai ir tvarkingai t.y:

• Variniai vamzdeliai naudojami specialiai šaldymui, ir su reikiamo storio termoizoliacija, pravesti pagal gamintojo techninius reiklavimus, neužlenkti ir neužlaušti, sujungimu valcavimui naudojamos specialios valcuotes, kurios panaikina freono nuotėkio galimybę

• Kondensato nubėgimui tinkamai paskaičiuotas nuolydis, kad neatsirastu oro kamščiu.

• Lauko blokai montuojami su antivibracinemis gumomis, vidaus blokai bus pritvirtinti lygiai, sienos nenubraižytos ir nenutepliotos.

• Darbai bus atlikti švariai, kokybiškai ir greitai. (visos statybinės atliekos bus išvežtos)

• Bus panaudotos kokybiškos montavimo medžiagos ir darbams suteikta 5 metu garantija.

• Kondicionierius bus išmėgintas visuose darbo režimuose. Klientas liks apmoktytas naudotis ir eksplotuoti.

Montavimo darbų ir medžiagų  kainos priklauso individualiai nuo montavimo sudėtingumo ir patalpų. Norėdami sužinoti daugiau, prašome susisiekti su mumis.

 

Oro kondicionieriaus aptarnavimas:

 Oro kondicionierius yra sudėtingesnis buitinis įrenginys, kurį nusipirkti ir sumontuoti nepakanka. Jam reikalingas techninis aptarnavimas. Be šitos priežiūros bėgant laikui įrenginys gali prarasti savo efektyvumą: pradės blogiau šaldyti ir šildyti, didės elektros energijos sąnaudos ir t.t. Tam, kad to išvengti būtina reguliariai atlikti techninio aptarnavimo darbus:

• Valyti ir esant būtinybei keisti oro filtrus

• Tikrinti sistemos siurbimo slėgį

• Tikrinti kompresoriaus srovę

• Tikrinti sistemos hermetiškumą

• Tikrinti drenažo sistemą.

Šiuos aptarnavimus geriausia yra planuotis, tam kad užtikrinti, kad jie bus atlikti, todėl siūlome aptarnavimo sutartis. Pasirašius jas mes pasirūpiname ir įspėjame klientus, kada jų brangiai įrangai reikalingas aptarnavimas ir suplanuojame, kad patogiausiu metu šiuos darbus atlikti. Taip yra užtikrinama, kad darbai bus atliekami ir oro kondicionierius veiks efektyviai.

Norėdami užsisakyti šią paslaugą ar pasiteirauti daugiau informacijos prašome susisiekti su mumis.

 

Siuskite užklausas el. paštu: info@salna.lt

Skambinkite telefonu: Vilniuje - +370 (52) 720 204Klaipėdoje - +370 (46) 325 325.

Visada pasiruošę Jums padėti – www.salna.lt .

Šilumos siurblio (oras-oras) ir oro kondicionieriaus skirtumas

Abi sistemos tipiškai turi 2 blokus: vidinį bloką ir išorinį bloką. Abi sistemos naudoja šaldymo agentą ciklais, kuriuo metu agentas sugeria ir išleidžia šilumą kai jis keliauja iš išorinio ir vidinio bloko. 

Istoriškai, pagrindinis šių sistemų skirtumas buvo, šilumos siurblio galimybė naudoti "atvirkštinį" šaldymo agento ciklą, kuriuo metu, namai yra šildomi vietoj šaldymo. Taigi, sistema naudoja atbulinės eigos vožtuvą, kuris priverčią išorinį ir vidinį modulį apsikeisti vaidmenimis, todėl šiltas oras tiekiamas į jūsų namus ar įmonę, o šaltas išpučiamas į lauką. Šilumos siurblys taip pat turi atitirpinimo ciklą, kuris  įrenginį perjungią į šaldymo režimą ir apsaugo jį nuo užšalimo ypač žemose temperatūrose. 

Tačiau šiais laikais, praktiškai visi oro kondicionieriai turi šildymo režimą. Vienintelis dalykas kuris oro kondicionierių skirią nuo šilumos siurblio, šildymo efektyvumas. Šilumos siurbliai dirba žymiai efektyviau, naudoja mažiau elektros energijos šildant, efektyvyniai šildo žemesnėse temperatūrose. Pvz.:  Mitsubishi SRK/SRC35ZS-S, naudingumo koeficientas šildant (COP):4. 

Kodėl svarbu atlikti kasmetini oro kondicionieriaus aptarnavimą?

Net jeigu neitariate kad Jūsų oro kondicionierius turi kokių nors problemų, svarbu nors kartą metuose atlikti patikrinimą, išvalymą, aptarnavimą - idealiausiai prieš vasaros sezoną, tai užtikrins, kad Jūsų įranga pasiruošusi efektyviai dirbti.

Kai oro kondicionierius dirba, jis kaupia dulkes ir purvą svarbiose įrenginio srityse, tai turi įtakos įrenginio efektyvumui. Nešvarumai kaupiasi kondensatoriuje, išgarintuve ir oro filtruose.

Jeigu tai lieka ignoruojama, Jūsų oro kondicionavimo sistema, praranda apie 5% savo efektyvumo per metus, tai reiškia mažėja oro kondicionierius galingumas ir jis turi dirbti žymiai smarkiau.

Oro kondicionieriaus servisas pats save apmoką pagerindamas elektros energijos naudojimo efektyvumą, o tai sutaupo jūsų mėnesinę elektros sąskaitą, taip pat prailginą oro kondicionieriaus ilgaimžiškumą. Kasmetinis oro kondicionierius servisas elektros sąnaudas sumažina maždaug 15%, padėda išvengti ankstesnių nei įprasta gedimų.

Priešingai, nei pigus oro kondicionieriaus aptarnavimas, Kondicionavimo sistemos keitimas gali kainuoti yapč brangiai. Bet net nekeičiant jos, o tiesiog ją remontuojant, kaina išaugs bent kelis kartus. Kvalifikuotas specialistas atlikdamas įrenginio aptarnavimą randa smulkias problemas, kurios paliktos nepastebėtos ir nesutvarkytos, gali išaugti į didesnius brangesnius klausimus.

Į įprastinis oro kondicionieriaus aptarnavimą įeiną : ventiliatoraus, variklio patikrinimai, slėgio, temperatūros nustatymai, šaltnešio lygio nustatymas, jungčių patikrimas ir tt.

Apie oro drėkintuvus

Kokių tipų būna oro drėkintuvai ir kaip jie dirba?

Ultragarsinė sistema

Ši efektyvi oro drėkinimo technologija naudoja aukšto dažnio vibraciją ir suskaido vandenį į mikrodaleles. Ventiliatorius pučia į patalpą vandens rūką ir jis automatiškai išgaruoja. Ultragarsniai oro drėkintuvai naudoja labai mažai elektros energijos. Keičiama mineralinių nuosėdų šalinimo kasetė užtikrina higienišką, tyrą vandens rūką be mineralinių ir kalkių nuosėdų. Ultragarsiniuose oro drėkintuvuose įmontuotas drėgmėmatis ir garų išleidimo reguliavimo mygtukas.

Ultragarsinė sistema Boneco 7131
Modeliai: Boneco: U700, U200, U7142, U600, U650, U7147, U7145, U7146  Timberk: THU UL 08, THU UL  07, THU UL 09, THU UL 03

Išgarinimo sistema

Specialus išgarinimo filtras sugeria vandenį. Ventiliatorius traukia sausą patalpos orą per drėgną filtrą ir sugrąžina jį į patalpą optimaliai sudrėkintą. Drėkinimo proceso metu oras taip pat yra plaunamas, pašalinamos aplink esančios dulkės ir nešvarumai. Priklausomai nuo temperatūros, oras absorbuoja tam tikrą kiekį vandens. Išgarinimo proceso metu drėkinimas reguliuojasi pagal aplinką, nereikalingos jokios kitos kontrolės sistemos. Šios sistemos oro drėkintuvai reikalauja labai mažai el. energijos. Procese naudojama iš oro išgaunama energija. Užtikrinti optimalų įrengimo veikimą, drėkinimo filtras turi būti keičiamas kartą per metus.

Išgarinimo sistema Boneco 1359
Modeliai: Boneco 1359

Oro drėkintuvai-valytuvai (oro plovimo sistema)

Šio tipo įrenginiai plauna ir drėkina orą be filtrų pagalbos. Specialūs drėkinimo diskai plauna ir drėkina orą be filtrų. Jie pastoviai sukasi per vandenį. Šis metodas pašalina daug nešvarumų (dulkes, žiedadulkes, kvapus) iš oro kaip gamtoje, kur orą išplauna lietus. Oro drėkintuvas-valytuvas veikia reguliuoja drėkinimą išgarinimo principu ir nereikalauja papildomų kontrolės sistemų užtikrinti optimalią oro drėgmę. Jame įmontuota speciali antibakterinė sistema.

Oro drėkintuvai-valytuvai (oro plovimo sistema) Boneco 2055
Modeliai: Boneco 2055

Šiltų garų sistema

Prieš išgaruodamas vanduo užkaitinamas.Kaitinimas vyksta kameroje, kurioje yra du elektrodai ir išgarinimo ertmė. Elektros srovė teka tarp dviejų elektrodų per vandenį. Vanduo užverda ir sukuria garus, kurie garuoja per nedidelę angą.

Kuo didesnis kalkių nuosėdų kiekis vandenyje, tuo stipresnė srovė ir didesnė garų išeiga. Visa energija šiltų garų sistemoje išgaunama iš elektros tiekimo. Karšti garai perneša energiją į patalpos orą, nežymiai padidina kambario temperatūrą. Šiltų garų drėkintuvai yra labai galingi. Santykinį oro drėgnumą reikėtų papildomai kontroliuoti drėgmėmačiu.

Modeliai: Boneco 2031

Ultragarsinė sistema

Ši efektyvi oro drėkinimo technologija naudoja aukšto dažnio vibraciją ir suskaido vandenį į mikrodaleles. Ventiliatorius pučia į patalpą vandens rūką ir jis automatiškai išgaruoja. Ultragarsniai oro drėkintuvai naudoja labai mažai elektros energijos. Keičiama mineralinių nuosėdų šalinimo kasetė užtikrina higienišką, tyrą vandens rūką be mineralinių ir kalkių nuosėdų. Ultragarsiniuose oro drėkintuvuose įmontuotas drėgmėmatis ir garų išleidimo reguliavimo mygtukas.

Ultragarsinė sistema Boneco 7131
Modeliai: Boneco 7131/7133/7135/7136/U7137/U7138

Apie technologiją

Sharp Plasmacluster technologija

Plasmacluster technologija - tai unikali Sharp korporacijos patentuota oro valymo technologija, įdiegta daugelyje Sharp gaminamų produktų - oro kondicionieriuose, oro valytuvuose, šaldytuvuose. Ateityje planuojamas dar didesnis šios technologijos panaudojimas Sharp kompanijos gaminiuose.

Kaip veikia Plasmacluster technologija?

Ši oro valymo technologija naudoja kintamąją plazminę iškrovą, suskaidančią patalpose esančias vandens molekules į teigiamus H+ ir neigiamus O2¯¯ jonus. Jie paleidžiami į orą dideliais kiekiais bei

Kaip veikia Plasmacluster technologija?

jungdamiesi su vandens molekulėmis suformuoja jonų klasterius. Jonų klasteriai aptinka ore esančias „blogasias“ daleles, mikroorganizmus, „prilimpa“ prie jų ir pavirsta į hidroksilo - chemiškai aktyvių vandens molekulės radikalų OH grupes.

Plasmacluster Virus -  chemiškai aktyvių vandens molekulės radikalų OH grupes

Įvyksta cheminė reakcija, kurios pasekoje iš mikrodalelių molekulės branduolio “ištraukiamas” vandenilis H⁺ ir mikrodalelės kartu su ore esančiu grybeliu ar virusu tampa neaktyviais, o vandens molekulės radikalų grupės - klasteriai OH susijungusios su vandeniliu H⁺, virsta vandeniu H2O, kuris vandens rūko pavidalu nepastebimai išgaruoja patalpoje. Kvapą sukeliančios molekulės, pvz. dūmų greitai suyra, bet koks nemalonus kvapas išnyksta arba ypač sumažėja.

Plasmacluster - kvapą sukeliančios molekulės

Pasiekia kiekvieną kampelį

Įprastos valymo sistemos valo orą, cirkuliuojantį per patį valymo įrenginį. Tai ne tik užima daug laiko, bet ir palieka daugybę neišvalyto oro. Sharp Plasmacluster™ jonų technologijos pagalba oras visame visoje patalpoje yra išvalomas greitai ir efektyviai, pasiekiant neprieinamus virusus (pvz. už spintos ar po lova) ir pelėsių sporas, kurių neišvalo paprasti oro valytuvai.

Du kartus efektyviau

Daugiasluosksnė filtravimo sistema (priešfiltris, ilgalaikis anglies filtras, HEPA ir antibakterinis filtrai, Plasmacluster jonai)

Plasmacluster jonų technologija oro valymui gamina teigiamus ir neigiamus jonus. Daugiasluoksnė filtravimo sistema kartu su HEPA filtru sukuria dvigubą oro valymo sistemą.

Priešfiltris surenka dulkes, gyvūnų plaukus ir kitus teršalus, ilgalaikis anglies filtras apsaugo nuo blogų kvapų, dūmų ir azoto oksido (NO). HEPA filtras kartų su antibakteriniu filtru surenka 99,97% sveikatai žalingų dalelių, tokių kaip gripo, peršalimo virusai, grybelis, dulkės, pelėsių sporos, dulkių erkučių alergenai, naminių gyvūnų teršalai, kiti nerimą keliantys alergenai. Jums užtikrinamas švaresnis ir grynesnis oras!

Plasmacluster oro filtras efektyviai išvalo

Išmetamąsias dujas, pelėsį, dulkes, žiedadulkes, cigarečių dūmus, mikrobus, bakterijas, naminių gyvūnų plaukus/kvapus, buitinių atliekų kvapus, išvietės kvapus

Plasmacluster oro filtras efektyviai išvalo

PLASMACLUSTERTM jonai moksliškai patvirtinti visame psaulyje

PLASMACLUSTERTM jonai moksliškai patvirtinti visame psaulyjeAkredituoti moksliniai bendradarbiai kuriant Plasmacluster technologiją:

Medicininės Mikrobiologijos ir Higienos Liubeko Universitetas (Vokietija)
Šanhajaus (Kinija) Ligų Prevencijos ir Kontrolės Municipalinis Centras
Ishikawos (Japonija) Prefektūros Prevencinės Medicinos Asociacija
Hiroshimos (Japonija) Universiteto Molekulinės Biotechnologijos Doktorantūros Progresyvaus Mokslo Reikalų Departamentas
Kitasato (Japonija) Aplinkos Apsaugos Mokslų Tyrimų Centras
Didžiosios Britanijos Alergijos Fondas

Apie buitinės technikos utilizaciją

Buitinės technikos utilizacija

ATMINTINĖ
elektros ir elektroninės įrangos vartotojams

Buitinės technikos utilizacijaElektros ir elektroninės įrangos atliekos - sparčiai didėjantis atliekų srautas, kuriame didelė dalis medžiagų gali būti naudojamos pakartotinai, perdirbamos ar kitaip naudojamos, o šiose atliekose, esančios pavojingos medžiagos turi būti atskiriamos ir tvarkomos aplinkai saugiu būdu.

VARTOTOJAS, pirkdamas naują EEĮ prekę, turi teisę tos pačios paskirties seną prekę priduoti nemokamai prekės pirkimo vietoje.

Šis ženklinimo simbolis nurodo, kad elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimas turi būti vykdomas ATSKIRAI.

VARTOTOJAS, turintis senos, sugedusios EEĮ privalo nešalinti jos kartu su komunalinėmis atliekomis, o nuvežti į stacionarias EEĮ surinkimo aikšteles, kurios įrengtos didžiuosiuose Lietuvos miestuose arba dėl jų išvežimo susisiekti su EEĮ atliekas surenkančiomis įmonėmis.

Tel. 8 800 10102 (nemokamas tel.) visoje Lietuvoje 8 52 165893 didžiuosiuose miestuose 8 800 10108 (nemokamas tel.) visoje Lietuvoje 8 37 490260 didžiuosiuose miestuose 8 46 397045 didžiuosiuose miestuose

Как вернуть НДС?

TAX FREE

Покупателям товаров у “Šalnos prekyba”, которые не проживают на территории Европейского союза, предоставляется возможность полностью вернуть уплаченный за товари НДС (VAT) (налог на добавленную стоимость, Value Added Tax)

 

Полный возврат НДС (VAT) за товары НАЛИЧНЫМИ при повторном посещении магазина в Литве.

Внимание уважаемые клиенты! С 1 января 2013 года вступили в силу приятные для наших покупателей изменения!

Теперь не надо открывать счет, не надо ждать перечисления!

 

Возврат НДС за товары 21%Просто покупаете шины, просите выписать Вам PVM декларацию на полный возврат НДС, отмечаете ее при вывозе покрышек из Литвы на литовской таможне. При следующем посещении Литвы заезжаете к нам в магазин в Вильнюсе или Клайпеде с отмеченной на границе декларацией и забираете НДС наличными. Желательно сделать это в течении полугода после покупки.

Ограничения:

·    Комиссия за оформление нового вида PVM деклараций составит 2 евро.

·    Oбщая сумма покупок (включая НДС) в магазине должна быть не ниже € 57,92;

Более подробную информацию Вы можете получить у наших консультантов в Литве при покупке товаров

 Вопросы:

Можно ли, что бы мой НДС забрал другой человек по доверенности?

Да. Можно без доверенности. Просто привозите декларацию, отмеченную на границе.

 Я купил товар, забрал в магазине PVM декларацию, поставил на границе печать в ней. В течение какого срока с даты пересечения границы я могу забрать деньги в магазине?

Желательно забрать деньги по декларации в течение полугода. Возможно забрать - в течение календарного года с момента покупки.

Отметят ли декларацию, если я выезжаю через Латвию/Эстонию/Польшу?

 

Да, конечно. Декларацию на возврат отметят на любом пограничном пункте при выезде из Евросоюза.

Apie oro sausintuvus (drėgmės surinkėjai)

Kompresorinio oro sausintuvo veikimo principas

Yra keletas oro sausintuvų veikimo principų, populiariausias kompresorinio tipo:

Kompresorinio oro sausintuvo veikimo principas trumpai:

Šiuose sausintuvuose, oras yra įtraukiamas naudojant ventiliatorius. Tada atvėsinamas iki temperatūros žemiau rasojimo (kondensacijos) taško. Toks rezultatas pasiekiamas pasitelkus specialius vėsinimo įtaisus (šalčio garinimo rite, arba dar vadinamas garintuvais), atvėsinančius orą iki žemos temperatūros, kuriai esant iš oro pasišalina drėgmė. Tada oras vėl pašildomas ir, jam pasiekus tinkamus psichometrinius rodiklius (temperatūrą ir santykinį drėgnumą), vėl tiekiamas į kambarį, kurio oras sausinamas. Šis procesas efektyviai veikia esant aukštesnei aplinkos temperatūrai, šaltoje aplinkoje jo efektyvumas krenta.

Šis sausintuvų tipas skiriasi nuo standartiniu kondicionierių tuo, kad garintuvas ir kondensatorius yra įmontuoti tame pačiame oro kelyje. Standartinis oro kondicionierius perkelia šilumos energiją iš kambario dėlto, kad jo kondensatoriaus ritė išsklaido šilumą lauke. Tačiau, dėl to, oro sausintuve visi komponentai yra toje pačioje vietoje, nepašalinama jokia šilumos energija. Vietoj to, sausintuvo panaudota elektros energija lieka patalpoje kaip šilumos energija, taigi iš tiesų patalpa yra pašildoma, taip pat kaip elektrinis šildytuvas kuris naudoja tiek pat elektros energijos.

Be to, jeigu kambaryje yra susikondensaves vanduo, šilumos kiekis kuris buvo panaudotas tam vandeniui išgarinti bus vėl paleistas patalpoje. Sausinimo procese yra pašalinamas vandenuo ir vietoj jo paskleidžiama šilumą. Todėl sausintuvas visada šildys patalpą, netiesiogiai mažins drėgmę ir tiesiogiai mažins drėgmės lygį, sukondensuojant ir pašalinant vandenį.

schema_veikimas.jpg

Oro sausintuvų privalumai

Oro sausintuvų privalumai:

Yra keletas privalumų kodėl reikėtų pagalvoti dėl oro sausintuvo įsigyjimo Jūsų namams, rūsiui ar biurui

1. Oro sausintuvas sumažins drėgmės lygį, todėl Jūsų namai bus mažiau svetingi tokiems alergenams kaip, dulkių erktutėms, pelėsiams ir tt..

2. Jie nemaišo kasdieniniam gyvenimui, paleisti veikia tyliai ir efektyviai. 

3. Oro sausintuvai padeda sumažinti nemalonius kvapus kurie atsiranda dėl pelėsių, taip atsiskratoma "pelėsiais" atsiduodančio pūvimo kvapo.

4. Šie prietaisa sumažina tikimybę, kad ant Jūsų baldų, drabužių ar kitu audinių (kaip užvalkalai ir užuolaidos) atsiras pelėsis. 

5. Oro sausintuvai sumažiną Jūsų odos ir kvėpavimo sistemos dirginimą, leisdami Jums lengviau kvėpuoti ir jaustis patogiai namuose. 

6. Aplinka kurioje mažesnė drėgmė leis Jūsų drabužiams išdžiūti greičiau, duona ir kiti grūdų produktai bus vartojami ilgiau, nerasite rūdžių ir korozijos požymių ant kompiuterinės technikos, elektronikos ar įrankių. 

7. Sausintuvas taip pat sumažins dulkių kiekį Jūsų namuose, todėl reikės rečiau juos valyti. 

Oro sausintuvų absorbcinis veikimo principas

Šis metodas leidžia ištraukti iš oro drėgmę higroskopinių medžiagų dėka. Šis metodas naudojamas absorbciniuose sausintuvuose. Pagrindiniai DanVex absorbcinio sausintuvo elementai yra sukamasis būgnas (rotorius) su pavaros mechanizmu, ventiliatoriumi, šildymo elementu ir filtru.

absorbcija.gif

 

1 – filtras;
2 – drėgnas oras;
3 – rotorius (būgnas);
4 – nusausintas oras;
5 – ventiliatorius;
6 – regeneruojantis oras;
7 – šildytuvas;
8 – karštas regeneruojantis oras;
9 – drėgnas regeneruojantis oras.

Rotorius dažniausiai yra pagamintas iš atitinkamu būdu profiliuoto aliuminio (su ašiniais kapiliarais), kuriuo paviršius yra padengtas higroskopine medžiaga. Ši konstrukcija leidžia žymiai padidinti drėgmės sugėrimo plotą. Rotorius paleidžiamas elektros varikliu per pavarą (dažniausiai juostinę). Rotorius paskirstytas į sausinimo ir regeneravimo sektorius – tokio paskirstymo dėka už rotoriaus užsilaiko nusausintas oras. Sukinėdamasis, būgnas nukreipia sudrėkintą higroskopinę medžiagą į regeneravimo sektorių – ten per rotorių sklinda drėgmę surenkantis karštas oras, kuris po to išmetamas laukan.